>>papirna - live<<

papirna_live01.jpg(6 kb) 001.jpg(4 kb) 002.jpg(4 kb) 008.jpg(3 kb) 012.jpg(4 kb)

22.3.2003 - KONCERT V PAPÍRNĚ / live in papirna

      [foto - foto - foto]

  závěrečná párty dnešní akce ještě neskončila, mnozí oslavují narozeniny richarda zvaného schloss tegal a nechávají relaxovat své namožené tělo po vyčerpávajícím happeningu.

  kol deváté se rozezněly první tóny domácích úderníků na basovou kytaru, všelijaké perkuse, elektronické oscilátory a martinu fascinující vnitřnosti piána. nástroj opravdu svým vzhledem krásný a dosti kontrastující s okolní instalací. seskupení nás provedlo po široké cestě lidských nálad. hrůza z dopadajících bomb po následný niterný smutek pomalého rytmu dopadající paličky na obnažené struny nástroje se svojí neznámou historií. nervy drásající reproduktory sycené oscilátory a uši trhající atak před kterým jste se v síni neskryly. vlastně, to byl jednotící prvek tohoto večírku.

  >spousta rekvizit nás prozatím nechala v klidu sledovat další vystoupení skupiny S/M v obsazení svůdné, zpívající sylvie, alexe hrajícího na tisíc a jednu krabičku a nakonec hráče ovládající dvojici důtek pokořující železný zvon a plechovou nestvůru. dnešní výkon nemohl předčít poslední vystoupení na posledním ročníku pražského industriálního festivalu. celková nesourodost hrajících těles nepůsobila natolik přesvědčivě jako posledně.

  doušek nápoje a na scénu vcházejí mimozemšťané, kyborci. postavy zbavené veškeré lidskosti a přepracované ve stroje jenž může zrodit náš zlý sen. hořící železo, praskající kusy ledu, jiskrné roje, rotující vrtačka, těla visící ze stropu a v zem propadající schránka mutující postavy. to jsou pouze povrchní dojmy z velice expresivního vyjádření performance sangredans.

  v další části zaznívá laptopový noise industrial z USA střídající se s power elektronik a odlehčeným noise ambientem. v půly vystoupení se ozývá industrialní gratulace mistrovi schloss tegal "vše nej k narozeninám" vystoupení nebylo nijak sourodé, ale složeno z jednotlivých tracků rozdílných hudebních žánrů.

  večírek zakončuje dvojice VO.I.D. martin s robertem a sebou přivádějí mladou perkusistku from GB. vystoupení začíná obrovským nasazením všech účinkujících a vnitřnosti vám trhající martinův zpěv. ryzý noise se hrne ven a diváci opět začínají ožívat. občasné výpadky některých vrstev hluku diváci snad ani nezaznamenávají a velice spontánně se chopí všude se povalujícího kovu a stávají se součástí hlukového monstra nazvaného papírna. stydlivější povahy odchází chladit hrdla nápoji. papírna je jednou velkou lodí, ze které se line noise, srší jiskry, skřípe vrtačka, vystřeluje oslnivé světlo a nad tím vším se vznáší kouř a vůně petroleje. svalstvo začíná tuhnout a dostavuje se nirvána. odchod na další nápoje a další veselí. byl to opravdu fajn večer plný překvapení. drobné technické nedostatky byly plně kompenzovány nasazením a nezapomenutelnou atmosférou. ZDAR dnešnímu dni, tedy noci.

   PS: myslím, že vydám malou edici videovzpomínky na dnešní večer. material je krásný a vidím zde možnost podělit i ty, kteří se nemohli zúčastnit. pokud bude nějaký zájem pište na mail. video bude zas na standardních nosičích VHS, S-VHS, CDR, SVCD pro DVD přehrávače. zvuk hifi stereo a obraz v režii TZnd3a, tedy industrial gallery.


  019.jpg(5 kb) 021.jpg(5 kb) 024.jpg(5 kb) 027.jpg(5 kb) papirna_live02.jpg(5 kb)

  [foto - foto - foto]  photos and design by TZnd3a ©
  send e-mail

  home